Etapa I/4: Litschau - Chlum u Třeboně

Staňkovský rybník (© Petra Jiroudková)

Staňkovský rybník

Podél protáhlého jezera Herrensee a přes Rytířský rybník (Richterteich) k hraničnímu přechodu Schlag a dále do českého Chlumu. Trasa má délku 12,8 km.

Přístupová místa: 

Litschau:
Železnice Waldviertel
Autobus č. 1346

Chlum u Třeboně:
bus – centrum - u rozcestí CHLUM U TŘEBONĚ (BUS), leží na trase Stezky
vlak – železniční stanice Majdalena vzdálená 4 km od centra Chlumu u Třeboně, možno použít bus

Trasa: 

 LITSCHAU – 9 km – GRENZÜBERGANG SCHLAG/ CHLUM U TŘEBONĚ (CZ/A) – 2 km –   NA CHALUPÁCH  – 1 km –   U HEJTMANA – 0,5 km –  CHLUM U TŘEBONĚ (bus)

Popis trasy: 

Opustíme náměstí v LITSCHAU směrem dolů po jeho pravé straně. Přijdeme k odtoku jezera Herrensee. Jdeme po západní pobřežní cestě po místní pěší cestě č. 12 a přes Graslstein se dostaneme k Rytířskému rybníku. Za rybníkem odbočíme doleva a přijdeme tak do obce Josefsthal. Odsud pokračujeme po makadamové silnici až k hraničnímu přechodu Schlag, rozcestí CHLUM U TŘEBONĚ (CZ/A). Dále pokračujeme po žluté značce směr Chlum u Tř. Po 2 km dojdeme k rozc. NA CHALUPÁCH (možno vydat se doprava do obce Staňkov ke Staňkovskému rybníku), na kterém se vydáme po modré značce doleva přes můstek. Vlevo se nachází rybník Vydýmač, který zčásti zasahuje do přírodní rezervace Rašeliniště Pele. Vpravo rybník Hejtman, po jehož hrázi se vydáme 1,5 km až k rozc. CHLUM U. TŘEBONĚ (bus).

Staňkovský rybník (© Petra Jiroudková)

Staňkovský rybník

Golfclub Herrensee (© Golfclub Herrensee)

Golfclub Herrensee

Chlum u Třeboně, rybník Hejtman (© Jiří Hájek)

Chlum u Třeboně, rybník Hejtman

Napište nám, jak se Vám vedení trasy líbilo, zda je vhodně značená, jestli popis obsahuje nějaké nepřesnosti, nebo na co jsme zapomněli. Za Váš komentář předem děkujeme.